تبلیغات
آیینه ی خــــــــدا
11:09
291
شرط قبولی همه اعمال، قبولی نماز است
شرط قبولی همه اعمال، قبولی نماز است. اقامه کننده نماز باید از عمق جان درک کند که نماز رکن دین و بالاترین مرتبه ارتباط خلق با خالق است.


به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت­الاسلام والمسلمین توکل از اساتید اخلاق در نشست تربیتی «تقوا و حضور قلب در نماز»، که به همت اداره تربیتی معاونت فرهنگی تربیتی موسسه آموزش عالی بنت الهدی، در سالن اجتماعات این مؤسسه برگزار شد، با اشاره به شرایط قبولی نماز، اظهار کرد: نماز مرکّب و دارای اجزایی مانند قرائت، رکوع و سجود است. اگر تمام اجزا صحیح ادا شود، یک امر وجوبی رعایت شده است.

وی، با تأکید بر حضور قلب در نماز، افزود: تنها با مراعات در امر تقوا و جلب ولایت اهل­بیت(علیهم­السلام، حضور قلب در نماز می­توانیم در مسیر حضور قلب و خشوع قرار گیریم.

حجت الاسلام والمسلمین توکل وضو گرفتن، توجه به معانی نماز، رعایت تقوای الهی و درک اهمیت نماز، را از عوامل حضور قلب در نماز برشمرد و بیان نمود: شرط قبولی همه اعمال، به قبولی نماز است. اقامه کننده نماز باید از عمق جان درک کند که نماز رکن دین و بالاترین مرتبه ارتباط خلق با خالق است. کسی که این اهمیت برایش پدیدار نشود، نمی‌تواند با پروردگار متعال ارتباط برقرار کند.


تعجیل در ظهورش دیگر گناه نکنیم !!!