تبلیغات
آیینه ی خــــــــدا
19:38
250
رمضان و امام زمانمان (عج)

بسم رب المهدی ... (عج)

 

ازمیان مراقبات ماه مبارک رمضان

 

ماه مبارک رمضان بهار معنویت وخود سازی است و قوه ی نهفته برای رویش و تقویت ملکات انسانی و حرکت به سوی کمال و خودیابی در آن بسیار افزونتر از آن چیزی است که در غیر این ماه یافت می شود و هر مشتاق احیای فطرت وروح انسانی در آفاق و انفس ، راهی کوتاهتر از همیشه در این ماه پیش روی دارد...

به حتم یکی از اسرار این قدرت مضاعف روح بلند و ساحت والای حضرت صاحب الامر علیه السلام است که دراین ایام بیش از ماههای دیگر- بنابرآنچه در ادعیه ی این ماه می بینیم- حلول یافته است برخی ازنقاط تماس این ماه با وجود مقدس حضرت حجت سلام الله علیه را می توانیم در موارد زیربیان کنیم.:


لطفا به ادامه ی مطلب بروید...

تعجیل در ظهورش صلوات

- بنا بر برخی از روایات انسان بنا بر عهد ازلی خود متعهد به پرستش خداوندیکتا و قبول ولایت ائمه معصومین علیهم السلام است.این ماه فرصتی ویژه و مغتنم برای بازگشت به خود از طریق بازگشت به خدا و تحکیم روح ولایتمداری و پیوند با امام زمان علیه السلام است.

- در ادعیه ی ویژه این ماه بیش از سایر ادعیه از حضرت صاحب الامرعلیه السلام یاد می کنیم .در دعای پس از هر فریضه –که خود یک دعای فرج کامل است- از خداوند متعال تمام خوبی ها را طلب می کنیم که این طلب مساوی است با طلب ظهور. به فقرات این دعاتوجه کنید:

"خداوندا سرور را به اهل قبور وارد کن! خداوندا تمام فقرا را غنی کن ! خداوندا تمام گرسنگان را سیرکن ! خداوندا تمام برهنگان را بپوشان ! خدایا دین تمام مدیونین را ادا بفرما! خدایا گرفتاری تمام گرفتاران را رفع کن ! خداوندا تمام غریبان را- به اوطانشان - بازگردان! خدایا تمام اسرا را آزاد کن !خدایا تمام مفاسد امورمسلمین را اصلاح فرما !خدایا تمام بیماران راشفا بده !خدایااز فقرما با توانگریت جلوگیری کن !خدایا بدی حال ما را باحال خوش خودت نیکو کن ! خدایا دیون ما را ادا کن وما را از فقر غنا بخش !تو بر همه امور توانایی.

این فقرات عالی دراین دعای پس از هر فریضه درماه خدا به ما چه می گویند؟

شرایط بیرونی برای تحقق این دعاها در عرصه اجتماع چیست ؟

کسی که بتواند به این آرمانها جامه ی عمل بپوشاند کجاست ؟

چه زمانی این آرزوها محقق خواهدشد ؟

کیست که قدرت رفع این بحرانها را دارد و ماموریت ویژه وجهانی اش عرضه ی این گمشده ها به اجتماع است؟ و...

جواب این سوالها را در فقرات پایانی دعای پرارج افتتاح در هر شب می یابیم .آنگاه که دردمندانه از غیبت حضرت ولی عصرعلیه السلام نزد خداوند شکایت می کنیم و ظهوردولت کریمه اش را می طلبیم وتمام خوبی ها بواسطه ظهور حضرت بقیه الله الاعظم را از درگاه ربوبی مسالت می نماییم:

... اللهم انا نشکو الیک...غیبه ولینا...اللهم انا نرغب الیک فی دوله کریمه...

 

السلام علیک یا میزان الاعمال

- از اعمال سفارش شده در شبهای قدر تفکر است . شاید یکی از بهترین محمل های فکر در این شبهای آسمانی فکر کردن به وجود مقدس امام زمان باشد. خوب است به دلایل طولانی شدن شب هجرانش فکر کنیم . خوب است درباره ی کوتاهی خود در به درازا کشیدن غیبتش تامل کنیم . به راههای نزدیک شدن ظهورش فکر کنیم . نامل کنیم که چگونه می توان موانع ظهورش را از میان برداشت . به جهانی بهتر با ظهور او بیاندیشیم .به عدالت و امنیت و رفاه و بلوغ و دیدن یار و ظهور دولت کریمه و سعادت راستین و تمام خوبیهای پس از ظهورش فکر کنیم.

- درماه رمضان مهربانیها وگذشتهای ما نسبت به دوستان وخانواده و مردم کوچه و بازار زیاد می شود.آیا به این فکر هستیم که با پدر آسمانی مان هم کمی مهربانتر باشیم؟ آیا بهتر نیست در این ماه رحمت از خشونت ونامهربانی و بی اعتنایی با امان اهل زمین و اسمان و امیر مهر ومحبت بکاهیم ؟

- رمضان و روزها و شبهای پرعظمتش موقع استغفار است ؛استغفار از گناهانی که فراتر از ظلم به نفس است ؛گناهانی که ارتکاب آنها باعث ادامه ی ظلم به انسانها و انسانیت شده ؛گناهانی که باعث شده تا چهره دلگشای موعود راستین همچنان در پس پرده ی غیبت پوشیده بماند ؛گناهانی که خبر آنها به حضرت می رسد و آن حضرت از شنیدن آن اخبار دل غمین می شود؛ گناهانی که حکایت از بی وفایی واختلاف می کند؛گناهانی که -به فرموده حضرت امام خمینی رحمه الله علیه زمانی که گزارش آن درشامگاه روزهای دوشنبه وپنج شنبه شیعیان به دست حضرت می رسد - آن حضرت را شرمسار وسرافکنده می کند؛ گناهانی که...

- رمضان ماه ذکر و دعا و ماه طلب مهدی است.

آیه شریفه امن یجیب را برای رهایی امام زمان علیه السلام از اضطرارش- که او تنها مضطر حقیقی است - زیاد بخوانیم ؛ذکرهایمان را بسوی سلامت و ظهور مهدی عجل الله تعال فرجه الشریف نشانه رویم و دعاهایمان را به سوی رفع موانع ظهورش معطوف داریم . در این ماه و این شبها برای نجات آن حضرت از تنهایی و طردشدگی و غربتش دعا کنیم.؛ برای فرج درونی خودمان ورهایی از منیت وغفلتمان دعاکنیم.؛ دعاکنیم تا خداوند طعم حقیقی انتظار را به ما بچشاند وآن گاه یک لحظه ازیادش غافل نباشیم و سپس امیدوارباشیم که روزه هایمان به حق آن حضرت مقبول آستان حضرت حق قرار گیرد و به فراموش کردن آن حضرت درروز قیامت مواخذه نشویم.

عهد الهی، پیمانی است میان خالق و مخلوق که در ازل بنا نهاده شده و تا ابد جاری است و عهد باطن همه اعمال و اقوال فردی و جمعی است . در سوره اعراف آمده است که « خداوند از فرزندان آدم گواهی گرفت که آیا من پروردگارتان نیستم ؟ جواب دادند :آری !». در روایات از این عهد به اقرار آدم و ذریه او به وحدانیت خدا و ولایت پیامبر و اهل بیت تعبیر شده است .


 

"اللّهُمَّ عجِّل لولیِّکـــــَ الفرَج"

 

یا مهدی ...(عج)

*منبع:http://sahebalasr313.blogfa.com/